Nadácia Tipsport

Nadácia Tipsport vznikla na konci roka 2021 a pôsobí na Slovensku. Časť jej projektov vychádza zo „sesterskej“ českej Nadace Tipsport.

Strategickou prioritou číslo jedna je ochrana životného prostredia. Nadácia úspešne realizovala grantové programy Podporujeme slovenské sady a Zasaď strom za svoj klub v prospech výsadieb stromov či klimatický grantový program Nasadení pre klímu. Podporou filmového festivalu Ekotopfilm sa snaží prispieť k zmene správania sa spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu.

Nadácia Tipsport nezabúda na bývalé československé športové legendy, ktorým poskytuje rentu v rámci projektu Tipsport pre legendy. V spolupráci s neziskovou organizáciou Post Bellum sa tiež podieľa na spracovaní a archivácií príbehov športových legiend či podpore behu za hodnoty slobody a demokracie (Beh pre pamäť národa).

Nadácia sa tiež orientuje na pomoc pre amatérskych hendikepovaných športovcov pomocou charitatívnej mobilnej aplikácie APPKA, ktorú založila Asociácia pomoci postihnutým.

V rámci partnerských projektov nadácia podporuje rôzne matchingové kampane cez portál StartLab.sk či inovačné prostredie prostredníctvom platformy Liftbee.

Nadácia tiež motivuje zamestnankyne a zamestnancov spoločnosti Tipsport SK k angažovanosti a verejnoprospešnej činnosti prostredníctvom špeciálneho grantového programu. Rovnako sa snaží zlepšovať život v kraji, kde sídli, a preto podporuje aj inovatívne projekty zo Žiliny a okolia.

Kontakt:
Nadácia TIPSPORT
Jána Kalinčiaka 14, 010 01, Žilina
IČO: 54314399

Kontaktná adresa nadácie:
Nadácia TIPSPORT
Dom Športu – Junácka 6, 831 04, Bratislava
E-mail: nadaciatipsport@cpf.sk